האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מעבה מוקדם עי מחליף חום צינורות

רקע

רקע לפרויקט "מעבה מוקדם" שתוכנן במיוחד עבור חברת "שטראוס".

במערכות קירור ומיזוג אויר קיים "בזבוז אנרגיה מובנה" – קירור גז שחון ביציאתו מהמדחס. קירור זה הינו תהליך בלתי יעיל ודורש הגדלה מלאכותית של המעבה. הגז השחון גורם להיווצרות זיהום מואצת בצד המים עקב תופעה של הדבקות אבנית, ומאידך בלא מעט מתקנים נמצאים צרכני חימום מים – תהליך שעבורו משקיעים דלק יקר.
"מעבה מוקדם" תוכנן במיוחד לפרויקט בחברת "שטראוס".

מטרה

לתכנן ולייצר מחליף חום שמצד אחד יקרר הגז השחון לפני כניסתם למעבה ראשי, מצד שני יחמם מי צריכה ללא שימוש בדלקים, מצד שלישי מחליף החום צריך להשתלב במעגל הקירור כך שתפקודה לא יפגע.

האתגר

מפעלי קרשין-שלו עוד מתחילת שנות ה-1980 קיימת טכנולוגית תכנון וייצור של מחליף חום מסוג "מעבה מוקדם". כאשר פנה אלינו יועץ קירור ומיזוג אויר של חברת שטראוס - תוכננה סידרה של מעבים מוקדמים למדחסי פראון שונים במפעלי שטראוס. המעבים סופקו והופעלו במהלך 2011. כמו כן, במספר פרויקטים לקירור תעשייתי תוכנן ונבנה מעבה מוקדם למערכת אמוניה, אשר חייב היה לעמוד בתקנים מחמירים למכלי לחץ עבור חומרים רעילים.

פתרון הפרויקט

תכנון וייצור של מחליף חום מסוג "מעטפת וצינורות" לקירור גז שחון ביציאתו מהמדחס ועד כניסתו למעבה ראשי.

התוצאה

כתוצאה משיפור בביצועים האנרגטיים של המפעלים- חברת שטראוס זכתה בשנת 2012 בפרס נשיא המדינה על חסכון באנרגיה. במפעלי קירור שבהם הותקנו "מעבים מוקדמים" שלנו לקירור גז אמוניה, לא רק שצרכני מים חמים מקבלים אותם בחינם, אלא גם ירדה טמפרטורת העיבוי. המעבים המוקדמים שלנו לקחו על עצמם חלק ניכר מעומס העיבוי, ואפשרו לחסוך באנרגיה בהפעלת המעבים הראשיים. כך שהחיסכון הנוצר היה כפול: הן באנרגיית המדחס והן בחימום המים.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]