האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

פרויקט מעבה מאייד לעיבוי אמוניה

רקע

מערכות אמוניה הינן המערכות היעילות ביותר מבין אלה הזמינות למתקני קירור בקנה מידה תעשייתי. הן מאפשרות לבצע את תהליך העיבוי בטמפרטורה הקרובה ביותר לטמפרטורת הטרמומטר הלח. כל מעלה בטמפרטורת העיבוי מעלה או מורידה את מקדם יעילות המתקן בכ-3%. מעבדים מאיידים מאפשרים להוריד טמפרטורת העיבוי ב-5-7 מ"צ, כלומר, 15-20% חיסכון. מאידך, אמוניה – חומר מסוכן ומדיף ריח ושימוש לא נכון בו עלול לגרום לאסון עד כדי פגיעה בנפש. דרישות תקן מחמירות ביותר מעמידות לפני יצרן של כל מרכיב במערכת אתגר בלתי מבוטל.
בתמונה: מעבים מאיידים. בתמונה: מעבים מאיידים.

מטרה

הוספת ארבעה מעבים מאיידים חדשים למערכת האמוניה המפעלית במתקן של "עוף טוב" בבית שאן בעמק הירדן בצפון לטובת שדרוגו.

האתגר

במפעל זה פעלו כבר מעבים מאיידים של חברה מתחרה. למדנו לעומק את המבנה של המעבים של המתחרים וגילינו לא מעט בעיות שהציוד שלנו חף מהן. הדגם של המתחרים היה בנוי בצורה משולבת: קירור ראשוני התבצע בתוך מיכל פלסטיק, כך שלמחליף החום שמעבה את הקרר הגיע אויר קר יותר. הדבר אפשר להקטין את החלק היקר ביותר במעבה, שהיא סוללת העיבוי - ולהוזיל את הציוד כולו. שיטה זו עבדה בהחלט בתנאי מעבדה, אך בתנאי השטח, שיש אוויר רווי חול וחלקיקי אדמה, נחשון העיבוי שחשוף לשמיים, מזדהם במהירות ומאבד את יעילותו הנדרשת.

פתרון הפרויקט

לאור כל זאת החלטנו להגיש הצעה ולהתרכז ביתרונות שהציוד מתוצרת EVAPCO שבאספקתנו מעניק למשתמש הסופי. גם במעבה שלנו מחליף החום מזדהם, אך אצלנו הוא מוגן על ידי עוצרי טיפות ויש לו שטח מעבר חום גדול הרבה יותר. התוצאה: עובי זיהום דומה שנבנה על סוללת מחליף החום, פוגע ביעילות פחות ויש לו שטח מעבר חום גדול יותר.

זיהוי מדויק של הבעיה

מנועי המפוחים של הדגם המתחרה נמצאים בגובה של כ-4-5 מטר, מצב שלא מאפשר טיפול נוח בהם. הגישה למנועים הינה דרך המעבה עצמו. רק כדי להסתכל מקרוב על המנוע או על המפוח, יש צורך להשחיל סולם ענקי דרך דלת קטנה ואחר כך להוציאו החוצה. היה וקרתה תקלה במנוע, קשה מאוד להבחין בכך, אלא אם מטפסים כל יום לגובה של 5 מ'. כשהמפוח יצא מאיזון, הדבר עלול להתגלות רק כשהוא ישמיע רעש חזק מלמעלה ואז הנזק עלול להיות כבר בלתי הפיך.

ההצעה שלנו

כשהבחנו בבעיה זו, הצענו דגם עם המנועים והמפוחים דוחפים, שנמצאים בתחתית היחידה, במפלס שבו עוברים אנשי התחזוקה עשרות פעמים ביום. כל רישרוש לא תקני במערכת ההינע, ימשוך מיד את תשומת ליבם ויטופל. כל הטיפול במפוחים ובמנועים מתבצע במפלס הקרקע מבחוץ ללא צורך להיכנס לתוך היחידה. בנוסף, ביחידות המתחרות הישנות עם מחליף חום קטן, מותקנים מנועי מפוחים גדולים זוללי חשמל. אנו פנינו לדרך שונה. מסדרה של עשרות הדגמים המוצעים על ידי EVAPCO, בחרנו להציע דגם עם מחליף חום בעל שטח מעבר החום הגדול ביותר ומנועי המפוח הקטנים ביותר. הצגנו את הממצאים ללקוח ולמתכנן מטעמו. הסברינו מצאו אוזן קשבת מצד המהנדסים ומצד אנשי השטח המנוסים. החישובים הראו חד משמעית שהשקעה גבוהה יותר במעבים שלנו, מחזירה את עצמה מהר מאוד- עד כדי חודשים ספורים – כי הודות לציוד שהצענו יש את היתרונות הבאים: • צריכת האנרגיה הנמוכה יותר • מחליף חום לעיבוי גדול יותר • מנועי המפוחים קטנים וחסכוניים יותר • ועלויות תחזוקה וקיימות נמוכים יותר

התוצאה

בשנת 2000 סופקו ארבע מעבים מדגם מוצלח זה ע"י קרשין-שלו. בשנת 2006 הוספו ע"י קרשין-שלו למערכת עוד שתי יחידות. בשנת 2018, בביקור שגרתי אצל הלקוח, התעניינו אם לא הגיע זמן להחליף את המעבים למעבים חדשים. הלקוח ענה כי לא מזמן עשה שיפורים קוסמטיים למעבה, החליף כמה מסבים ומתכוון להשתמש בציוד עוד שנים רבות(!). כאן חשוב גם לציין את רמת התחזוקה המעולה במפעל מזון זה: השקעה באספקת מי הזנה נקיים, טיפולים תקופתיים סדירים בהתאם להוראות היצרן, שימוש נבון בציוד, תחזוקה מונעת ולא תחזוקת שבר, הבטיחו חיים כה ארוכים לציוד קריטי זה, ועוד היד נטויה.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]