האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מעבה מאייד לעיבוי אמוניה במפעל מזון

רקע

פרויקט מעבדים מאיידים לעיבוי אמוניה

מערכות אמוניה הן המערכות היעילות ביותר מבין אלה הזמינות למתקני קירור בקנה מידה תעשייתי ומאפשרות לבצע את תהליך העיבוי בטמפרטורה הקרובה ביותר לטמפרטורת הטרמומטר הלח. כל שינוי של מ"צ בתהליך העיבוי, מעלה או מוריד את מקדם יעילות המתקן בכ-3%. מעבדים מאיידים לעיבוי אמוניה (evaporating condensers) מאפשרים להוריד את טמפרטורת העיבוי ב-5-7 מ"צ, כלומר, יצירת חיסכון אנרגטי של כ-15-20%.
מעבה מאייד מתוצרת החברה הבינלאומית EVAPCO שאותה קרשין-שלו מייצגים בישראל משנת 1998. מעבה מאייד מתוצרת החברה הבינלאומית EVAPCO שאותה קרשין-שלו מייצגים בישראל משנת 1998.

מטרה

תכנון מעבה מאייד למתקן קירור באמוניה שעומד במגוון הדרישות הבאות: עמידה בדרישות תקני מכלי לחץ - כגון: התקן האירופאי PED, עמידה בביצועים הנדרשים, נוחות התחזוקה ושירות, הגנה אנטיקורוזיבית.

האתגר

אמוניה היא חומר מסוכן ומדיף ריח ושימוש לא נכון בו עלול לגרום לאסון עד כדי פגיעה בנפש. דרישות תקן מחמירות ביותר מציבות בפני יצרנים של כל מרכיב במערכת האמוניה אתגר לא מבוטל.

פתרון הפרויקט

כדי לעמוד בדרישות המחמירות הנ”ל הוצע פתרון כדלקמן: בחרנו מעבה מאייד מתוצרת החברה הבינלאומית EVAPCO שאותה קרשין-שלו מייצגים בישראל משנת 1998, עם מחליף חום מובנה גדול במיוחד ומנועי מפוחים קטנים במיוחד. למנועים שמותקנים בתחתית היחידה יש נגישות נוחה ביותר לתחזוקה. ביצועי המעבה מאייד נבדקו ונמדדו במעבדות EVAPCO, שלה אסמכת התקן האירופאי למכלי לחץ, כולל עבודה עם חומרים רעילים כגון אמוניה. הגנה אנטיקורוזיבית – 725 גרם אבץ למטר רבוע – שכבת מגן העבה ביותר בתעשייה.

התוצאה

אנו מספקים בישראל מעבדים מאיידים לעיבוי אמוניה מדגם זה החל משנת 2001. אנו עומדים בהצלחה בדרישות מחמירות של חסכון באנרגיה ואפס תקלות בטיחות ואנו סמוכים ובטוחים שכך יהיה גם בהמשך. משנת 2001 ועד עתה לא נדרשה כל החלפה של ציוד מדגם זה בארץ.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]