האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

יחידות מיזוג אוויר אזוריות (WSHP)

יחידות מיזוג אוויר Water Source heat Pump ( תוצרת חב' MAMMOTH )

יחידות WS הינן יחידות קצה של מערכת מיזוג אויר מרכזית. יחידות WSHP מותקנות באיזורים ממוזגים או בקרבתם ומספקות אויר קר הישר לאיזור הממוזג כאשר סילוק החום מתבצע דרך מעבה מקורר מים מובנה ביחידה. החלק המרכזי של המערכת הוא מגדל קירור ומשאבת הסחרור בלבד.

מתי משתמשים בשיטה זו של מיזוג אויר:

במרכזים מסחריים

סיבה לשימוש: לכל עסק מערכת מיזוג אויר משלה. חשבון חשמל על שימוש במיזוג אויר כל דייר משלם בעצמו. הוצאות מרכזיות הינן על מערכת מי עיבוי בלבד.

דירות יוקרה במגדלי מגורים

סוג זה של מגורים מתאפיין במקדם נוכחות נמוך עד נמוך מאוד. חשוב לכל דייר לא להיות תלוי בשימוש בצ'ילר מרכזי יקר. לעיתים אף לא ניתן להפעיל צ'ילר מרכזי על כמות זעומה של הדיירים שנמצאים בבנין.
מאידך, הפעלת מגדל קירור מרכזי של מערכת WS אינה יקרה. יתר על כן לעיתים מסה של מים מספיקה בשביל לסלק חום ממספר מועט של הצרכנים.
שיטת WS עם יחידות מפוצלות מאוד דומה במהותה למזגנים מפוצלים מקוררי אויר, אך נחסך הצורך לתלות את המעבה מחוץ לבניה ולפגוע בצורה האסתטית שלו.

יתרונות נוספות של שיטת WS:

* יעילות אנרגטית גבוהה בכ-30% של עיבוי מים מעל עיבוי אויר.
* גמישות בהתקנה.
* אפשרות לעביר את היחידות ממקום למקום וע"י כך לשנות הגודל של האיזור ממוזג לפי צרכי עסקים שנכנסים לבניין משרדים או למרכז מסחרי.
* עלויות ראשוניות נמוכות ליזמים.

במידה ומוקמת מערכת Water Source Heat Pump קיימת אפשרות להפעיל באותו בניין מזגנים גם לחימום וגם לקירור. יתר על כן, אפשרות זאת נותנת חסכון אנרגיה עצום ע"י כך כי במקום לפנות חום של צרכן הקירור דרך מגדל קירור, החום נצרך בתוך הבניין ע"י צרכן שבאותו זמן דורש חימום. למשל, חום מפונה ממרכז המחשבים בחורף יכול ללחמם משרדים של דייר אחר.
באקלים הישראלי נפוצות יותר יחידות WS ללא פונקציית משאבת חום אך עם גופי חימום חשמליים מובנים.

סוגי יחידות WSHP:

 • יחידות מוכללות אופקיות לתליה מעל תקרה אקוסטית.
 • יחידות מוכללות אנכיות להתקנה בארונות מוסתרים.
 • יחידות מוכללות "קונזול" רצפתיות – פתרון לבניינים ללא תקרות אקוסטיות או עם תקרות אקסטיות נמוכות במיוחד עקב הגבלת גובה הבניין.
 • יחידות מפוצלות. המאייד נמצא בסמוך לצרכן ומספק אויר לאיזור הממוזג. המעבה נמצא בחדר מכונות קומתית וניתן לשירות ע"י טכנאי ללא צורך הפרעה בדירה. ביחידות מפוצלות משתמשים כשיש דרישות אקוסטיות מיוחדות וחייבים להוציא יחידת המדחס מעבה מאיזור הממוזג.

מפעלי מתכת קרשין-שלו בע"מ מייצגת בישראל משנת 1991 את חברת MAMMOTH – יצרנית יחידות WSHP. בתקופה זו סופקו לישראל למעלה מ-15,000 מזגנים מסוג זה. בתחילת שנות ה-2000 ייצור יחידות 50Hz הועבר מארה"ב לסין ומבוצע תחת פיקוח וסטנדרט אמריקאי.

יחידות MAMMOTH מסוג מפוצל עברו בהצלחה בדיקות קפדניות ע"י מכון התקנים הישראלי לגבי תקן בטיחות חשמלי וקיבלו היתר רשמי לשיווק בישראל.

מפעל MAMMOTH בסין גדל בצורה דרמטית והתרחב גם לייצור צ'ילרים מקוררי מים מאושרים AHRI. צ'ילרים אלה מיוצרים על בסיס מדחסים בורגיים עד כדי 1000 טון קירור למדחס.   מפעל MAMMOTH מתפתח בכיוונים שונים של יחידות מיזוג אויר מקוררות מים כגון סדרת יחידות שלוש-באחד – יחידות לקירור מים למ"א, ובו זמנית – חימום מים צריכה ואפשרות לחימום מים לצרכני חום בו זמנית.

מפעל אחר של תאגיד MAMMOTH מייצר מערכות ORC Organic Rankin Cycle וטורבינות קיטור בורגיות (Steam Expanders) לייצור חשמל מחום שיורי ומקיטור בלחץ עודף.

מעוניינים ביחידות מיזוג אזוריות - לחצו כאן
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


  לקבלת הצעת מחיר תחרותית
  לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


   [cocobot]