האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מחליפי חום בתעשיה – יישומים וביצועים

לקרשין-שלו מחוייבות לשמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של תכנון, ייצור ובדיקת מחליפי חום פלטות.

מתי מחליפי חום פלטות מאוטמות (PHE) עולים בביצועיהם על  מחליפי חום "מעטפת וצינורות" ביישומים המיועדים?

מחליפי חום פלטות שלנו מעבירים ברוב היישומים אנרגיה ביעילות רבה יותר מאשר מחליפי חום "מעטפת וצינורות", בשל המערבולות המשמעותיות שנוצרות ע"י התעלות הגליות הייחודיות הטבועות בפלטות שלנו. מחליף חום פלטות אחד מסוגל להכיל יותר מאלפיים מ"ר של שטח מעבר חום סופר-יעיל עם שיעורי זרימה של למעלה מ-5000  מ"ק בשעה. מחליף חום פלטות תופס רק 10-50% מהחלל שתופסת יחידת "מעטפת וצינורות" והוא קל הרבה יותר במשקל  וגם בד"כ בעלות נמוכה יותר.

מחליפי חום פלטות בעל ערכי "U" פי כמה וכמה גבוהים יתר מ"מעטפת וצינורות".

מחליף חום פלטות יכול להגיע להתקרבות הטמפרטורות (LMTD) של פחות מ-1°C. מבנה אטמי הגומי של מחליף חום מחליף חום פלטות אינו מאפשר התערבות הנוזלים אפילו במקרה של כשל באטמים.

יישומים וביצועים - מחליפי חום

לקרשין-שלו מחוייבות לשמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של תכנון, ייצור ובדיקת מחליפי חום פלטות. אלו מתוכננים בעזרת תוכנת אופטימציה וביצועיהם מנותחים על ידי המומחים שלנו והם מהווים הצעה אופטימלית לפרויקט המבוקש תוך מתן חלופות אפשריות.  הצעות המחיר מוגשות בקפדנות והלקוח מקבל עם האישור המסחרי של  ההצעה את  כל המידע הטכני וההנדסי הנחוץ.

מחליפי חום פלטות בהתאמה אישית

אנו נעצב עבורכם מחליף חום פלטות מותאם ספיציפית כדי לענות באופן מדויק על הצרכים שלכם, עם מספר המתאים של פלטות, גודלן, החומר ממנו הם עשויים ובתצורה המושלמת מבחינתכם.  היה והצרכים שלכם ישתנו, ניתן לשנות את מחליף החום בקלות על ידי הוספה או הסרה פשוטה של פלטות. כל מחליף חום נבדק ביסודיות לאחר ההרכבה, ונבחן בלחצים ההידרוסטטיים הנדרשים בשני הצדדים.

בחירה מדויקת של פלטות 

סדרת GXD

אנו משתמשים בסדרה זו למגוון דרישות ובייחוד במקרים שהזרימות אינן מאוזנות ומפלי הלחץ המותרים קרובים. טיפול טוב יותר בשיעורי זרימות לא-שוויוניות, התאמה מדויקת של מפלי לחץ המותרים ושיעורי העברת החום עבור שני הנוזלים, מספק את יעילות המערכת הכוללת הטובה ביותר, בעלות מחליף חום נמוכה יותר. טכנולוגיית פלטות GXD מנצלת שילוב של שתי תבניות תיעול אסימטריות של פלטות, כדי ליצור שש תצורות תעלות זרימה שונות – ועם יותר מ-100 שילובי תבניות תיעול זמינות של פלטות, אנו יכולים להתאים העברת חום טובה יותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם.

סדרה GL

לפלטות GL קיים מענה רחב למגוון רב של יישומים. אלה פלטות בסגנון "עצמות דג" בזווית קיטוב גבוהה, המאפשרת הורדת מפל לחץ ומאפשרת העברת החום בדייקנות מקסימלית.  פלטות אלו  הוכיחו ביצועים יוצאי דופן.

מחליפי חום

מחליפי חום פלטות מולחמות

מחליפי חום עם פלטות פלב"מ 316 והלחמות נחושת באמצעות הלחמה בתנור ואקום של פלטות מעבר חום בעובי בד"כ נמוך מ-0.5 מ"מ ויריעות נחושת ליצירת אטימות ע"י ההלחמה. מחליפי חום אלו מיובאות על-ידנו באופן תדיר ומסופקות מהמלאי ליישומים קטנים בד"כ. סוג זה של מחליפי חום הינו פתרון זול למבחר מוגבל של תהליכים בתעשייה ובמיזוג אוויר כדלקמן:

 • זורמים נקיים במעגלים סגורים
 • תהליכי איוד ועיבוי במיזוג אויר, מומלץ לתפוקות נמוכות

עבור יישומים יותר מורכבים אנו מבצעים ייבוא מותאם ספיציפית ללקוח.

מתי אין להשתמש במחליפי חום פלטות מולחמות:

 • ביישומים שנחושת אסורה לשימוש
 • ביישומים מזוהמים
 • ביישומים לסחרור מים במעגלים סגורים המיועדים לשנים רבות של פעולה וללא בקרה מובטחת של איכות המים
 • ביישומים עם הפרשי טמפרטורות יותר מ-50-70°c. ראה פירוט בפרק הישימות

מחליפי חום פלטות מרותכות

מחליפי חום מרותכים מפלב"מ 316 ללא שימוש באטמים  ללא הלחמות נחושת אלא בריתוכי פלב"ם וניתנים לניקוי במעגל אחד ללחצים גם מעל 25 בר-ג' ולטמפרטורות שמעל 150°C.

באפשרותנו לספק מחליפי חום פלטות מרותכות יחודיות עם אפשרות ניקוי מכני באחד מהמעגלים.

מתי בוחרים במחליפי חום פלטות מרותכות

 • טמפרטורות עבודה מעל 130°C  -ברמת  רצוי    ומעל 150°C– ברמת חובה
 • לחץ עבודה – מעל 25 בר-ג'
 • כשאסור להשתמש באטמי גומי
 •  עבור חומרים רעילים ומסוכנים

מחליפי חום ספירליים

מיועדים לשימוש בתהליכים מזוהמים בתעשיה, בד"כ בתעשייה הכימית והפטרוכימית  במיוחד  עם מוצקים בעלי צמיגות גבוהה.

מחליפי חום פלטות מרותכות למחיצה (semi-welded– צפי לזמינות: 2020.

מחליפי חום לזרמים דו-פאזיים של אמוניה, פראונים, זורמים תהליכיים.

מחליפי חום פלטות מרותכות  (Shell & Plate)

הינו מחליף חום אינטגרלי כיחידה מושלמת עם פלטות מרותכות אחת לשניה בד"כ מפלב"מ 316 ומורכבות בתוך המעטפת מפלב"מ או מפלדה פחמנית. יחידות מושלמות מיובאות מחו"ל מותאמות לדרישות מפרט הלקוח.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


  [cocobot]