האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

פרויקט WSHP (ווטר סורס) במגדלי עזריאלי

רקע

מגדלי עזריאלי הם קומפלקס ענקי של שלושה גורדי שחקים וקניון. הקמת המגדלים החלה באמצע שנות ה-90' בהיקף שהיה ללא תקדים עד אז בישראל. מגדלי עזריאלי שינו את קו הרקיע של תל אביב, והיווו את הסנונית הראשונה בדרך להפיכתו של הכרך ל"מנהטן של ישראל".
פרויקט WSHP (ווטר סורס) במגדלי עזריאלי פרויקט WSHP (ווטר סורס) במגדלי עזריאלי

מטרה

מורכבותם של האתגרים הרבים שניצבו אז בפני מתכנני ומבצעי פרויקטי מיזוג האויר בקומפלקס היו גם הם ללא תקדים. ביניהם ניתן למנות את אספקתו של מ"א לצרכנים רבים שלהם פרופילי צריכת מ"א שונים בתכלית; אבטחת אוטונומיה מרבית בחשבון החשמל שלהם; אספקת מערך שמחזיק בכל אביזריו לחץ של כ-150 מטר (!) עומד מים, וכל זאת תוך אספקת ציוד אמין ובר קיימא.

האתגר

הפתרון התכנוני האופטימלי עבור הקניון, שהיה אז הגדול מסוגו במזרח התיכון, היה הקמת מערכת מיזוג אויר בשיטת Water Source, שבו יחידות הקצה מקוררות על ידי מי מגדל קירור, חייב לכלול במערכת מחליפי חום פלטות להפרדת מעגלים, כדי שהמים מהמעגל הפתוח לא ייכנסו ליחידות הקצה ויגרמו לזיהום. אולם עליה וקוץ בה: כל מעלת חום שמחליפי חום פלטות אלה עלולים לאבד בדרך, מהווים הגדלה של כ-3% בצריכת החשמל הכוללת של המערכת. לפיכך, האתגר ההנדסי והביצועי הגדול היה למזער את איבוד החום של מחליפי החום פלטות. למטרה זו התאימו היטב שישה מחליפי חום פלטות מתוצרתנו עם פלטות מעבר חום בטכנולוגיה Ultraflex.

פתרון הפרויקט

במגדל המשולש

הותקנו מערכות מ"א קומתיות בשיטת VAV מקוררות מי מגדל קירור. גם כאן נבחר ציוד מתוצרתנו - מעבים Shell&Tube מקוררי מים.

במגדל העגול

סיפקנו מחליף חום בעל יכולת התקרבות טמפרטורות) (LMTD של 1 מ"צ לטובת 20 מקומות המגדל שנרכשו על ידי חברה גדולה שביקשה את הפרדת מערכת מיזוג האוויר שלה מהמערכת הכללית.

התוצאה

הקניון ששוכן בתוך מגדלי עזריאלי נפתח בשנת 1996, והפך לצרכן מיזוג אויר הולך וגדל. באותם שנים חלה עליה עצומה בשימוש במערכות מחשוב שהגדילו את צריכת החשמל של מערך המ"א בכ-30% וחייבו את הגדלת מתקן המ"א. היות ולא ניתן היה להגדיל את מגדלי הקירור הבנויים בטון, החלופה הייתה הגדלת מחליפי החום פלטות והקטנת ה-LMTD שלהם. אילולא הרחקנו ראות והיינו מתכננים ומתקינים בזמנו מחליפי חום עם פלטות סימטריות ולא א-סימטריות, הפתרון הזה לא היה קיים מבחינה הנדסית. אך הפלטות הא-סימטריות שלנו אפשרו לבצע את המשימה.

עבודה תקינה לאורך שנים!

מעבה אחד בלבד מתוך כמאה מעבים שסיפקנו עבור המגדל המשולש, חזר לשיפוץ לאחר 20 שנה! מחליף חום מפריד מעגלים בבניין העגול עובד 23 שנים מבלי שאי פעם שמענו תלונה כלשהי לגביו מאנשי התחזוקה של קומפלקס. לעיתים מפליאים אותנו השיאים שאטמי הגומי וחלקי מערכת אחרים שלנו שוברים בכך שהם לא נכנעים לצוק העיתים, מחזיקים מעמד לאורך עשרות שנים. זו השקפת עולם שלנו הדוגלת בדבקות באיכות ללא פשרות: פחות הוצאות לקוח עבור חלקי חילוף לציוד - יותר הזמנות לפרויקטים חדשים.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]