האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מחליפי חום פלטות בהתאם לתקן ISO 15477

רקע

רקע לפרויקט מחליפי חום פלטות למגדל משה אביב

בשנת 1995 החל תכנון גורד שחקים ברמת גן הגבוה ביותר בישראל. בשנת 2001 אוכלס הבניין שגובהו 235 מטר. עד שנת 2017 כשנבנה בניין עזריאלי שרונה, גם עם מחליפי חום שסופקו על ידנו, מגדל משה אביב היה גורד שחקים הגבוה ביותר בישראל וכנראה גם במזרח התיכון.
מחליפי חום פלטות במגדלי אביב מחליפי חום פלטות במגדלי אביב

מטרה

בגורד שחקים שמערכת מים מסתעפת בהפרש גבהים של עד כ-250 מטר עם עומד מים של 25 בר-ג' בקומות המרתף, כל מרכיב המערכת הינו קריטי.

האתגר

בפני ספק מחליפי חום פלטות עמדו בפרויקט מספר אתגרים משולבים.

אחד – מחליפי חום חייבים להחזיק לחץ גבוה, שני מחליפי חום חייבים לדעת לעבוד מול מי מגדל קירור מזוהמים במעגל פתוח ולשמור על ניקיון הפנימי ועל יכולת מעבר חום תקופה ארוכה ככל שניתן. זאת עקב עלות גבוהה של עבודות התחזוקה בחדרי מכונות צפופים שהוקצבו בבניין לציוד מכני. אתגר נוסף – מבנה מחליף החום חייב להיות נוח לטיפול ותחזוקה. לשם כך נדרשו מחליפי חום שעומדים בדרישות תקן תעשייתי ISO 15477 של הרמה הגבוהה ביותר. על מנת לעמוד באתגרים הרבים, נבחרו מחליפי חום מתוצרת קרשין-שלו במבנה מחוזק. מחליפי חום אלו גם עמדו בלחצים סטטיים ודינמיים, וגם נבנו עם פלטות אסימטריות בעלות מעבר חופשי נטו רחב של 3.3 מ"מ.

פתרון הפרויקט

על מנת להשיג מטרת הפרויקט תכנן היועץ מגדלי קירור מיוחדים בנויים על הקומות העליונות של הבניין והשתמש בטכנולוגית מחליפי חום – "שוברי לחץ". מעגל אחד של מחליפי החום הממוקמים בקומות באמצע הבניין מקבל לחץ גבוה מהקומות העליונות והמעגל השני נותן מים לקומות התחתונות בלחץ יותר נמוך.

התוצאה

מחליפי חום פלטות למגדל משה אביב סופקו בשנת 1999. במשך כל שנות הפעולה לא נתגלתה בהם אף נזילה אחת. הטיפול הראשון רק באחד ממחליפי החום שעבד בעומס הקשה ביותר נדרש בשנת 2009, מחליף החום השני נפתח לניקוי בשנת 2018, ועוד מספר מחליפי חום עובדים כבר 20 שנה מהקמת הבניין, וזאת בלי שפתחו אותם אף פעם אחת – השג יוצא דופן לסוג זה של ציוד.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]