האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מחליפי חום לצינון מים מזוהמים

רקע

רקע כללי על צינון מים מזוהמים ע"י מחליפי חום:

מחליפי חום לצינון מים מזוהמים שמסולקים ממתקן שטיפת נפט לצורך הסרת מלחים, נסתמים באופן תדיר ומחייבים תחזוקה שוטפת ויקרה בפירוקם, בניקויים ובהרכבתם מחדש. האתגר נעוץ בתכנון ובניה של מחליפי חום שימנעו את סתימתם בטרם יחלפו ששה חודשים לפעולתם. ניתוח הרכב זיהום המים ומתן מענה תכנוני-הנדסי נאות לבעיה, יכול להרחיק את מרווחי התחזוקה והניקוי ובכך לצמצם את הוצאות התחזוקה הכבדות.
בתמונה: מחליף חום למים מזוהמים (בצד שמאל) שהחליף את מחליף החום במבנה אחר (בצד ימין) אשר לא עמד בדרישות הניסוי הקודם. בתמונה: מחליף חום למים מזוהמים (בצד שמאל) שהחליף את מחליף החום במבנה אחר (בצד ימין) אשר לא עמד בדרישות הניסוי הקודם.

מטרה

בתי הזיקוק בחרו ב"קרשין שלו" כדי לעמוד באתגר תכנון מחליפי החום שלא יסתמו בטרם חלוף חצי שנה ממועד תחזוקת הניקוי הקודמת, דבר שייחשב להצלחה.

האתגר

לתכנן ולבנות מחליפי חום למים מזוהמים בבתי הזיקוק שלא ייסתמו יותר מפעם אחת בחצי שנה.

פתרון הפרויקט

קרשין-שלו בנתה מחליף חום ניסיוני אחד עם פלטות אסימטריות המיוחדות שלנו בתכנון הנדסי מיוחד, שהותאם להרכב המים המזוהמים ושהרחיק את מרווחי התחזוקה והניקוי של מחליפי החום לכל היותר לפעם בחצי שנה בלבד. לאחר התקנת מחליף חום ניסיוני ב-2011, ביצענו עבודת אופטימיזציית תהליך משותפת עם בתי הזיקוק, שהניב תוצאות מצוינות. בהתאם לכך ייצרנו את מערך מחליפי החום שמחזיקים מעמד ללא ניקוי במשך למעלה משנתיים!

התוצאה

התייעלות תפעולית משמעותית
בעזרת ידע ייחודי, תכנון מקורי וניהול תהליך אופטימיזציה, הצלחנו להגיע לתחזוקה וניקוי של מחליפי החום לפעם אחת בלמעלה משנתיים – מרווח בין תחזוקות של פי ארבעה מהאתגר שהוצג. זאת אומרת, שחסכנו לבתי הזיקוק שלוש פעולות תחזוקה וניקוי יקרים מאוד שיש להם גם השלכה תפעולית/אופרטיבית וחיסכון בזמן תפעול יקר.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]