האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מחליפי חום פלטות בבתי הזיקוק

רקע

רק בתחילת שנת 2000 הסכימו מהנדסי התהליך הקונסרבטיביים במפעלים הפטרוכימיים בארץ ליישם מחליפי חום פלטות עבור תהליכי זיקוק נפט. זאת לאחר סקירות מקיפות במערכות דומות בחו"ל ולאחר התייעצות עם חברות ההנדסה המקומיות. לא פלא שמחליפי החום הראשונים לתהליכים אלה היו בעיקר מחליפי חום מתוצרת קרשין-שלו. אך לא כל מחליפי חום בבתי זיקוק הם לתהליך זיקוק נפט. מחליפי חום רבים מיועדים לקירור מעגלי עזר של המתקנים, כגון, קירור מדחסים, קירור מי הקזה של דוודים, וכו'.
מחליף חום פלטות  בתוך מתקן בתי זיקוק. עלות המתקן כולו נעמד במיליארדי שקלים. מים מצוננים ממחליפי החום מקררים ציוד יקר ביותר. אמינות הציוד בבתי זיקוק – דרישה מרכזית. מחליף חום פלטות בתוך מתקן בתי זיקוק. עלות המתקן כולו נעמד במיליארדי שקלים. מים מצוננים ממחליפי החום מקררים ציוד יקר ביותר. אמינות הציוד בבתי זיקוק – דרישה מרכזית.

מטרה

אספקת מחליפי חום פלטות לקירור מעגלי עזר של מתקנים פטרוכימיים. מחליפי חום ליישומים אלה אמנם סטנדרטים, אך כשל במחליף חום זה עלול לגרום לנזק של מיליוני שקלים עקב קריסת מכונה יקרה.

האתגר

לייצר עבור לקוחות בתחום פטרוכימי ציוד בעל רמת אמינות גבוהה ביותר. וזאת תוך עמידה בכל הדרישות התרמו-דינמיות.

פתרון הפרויקט

רוב מחליפי חום פלטות הנדרשים לקירור מעגלי עזר בבתי זיקוק מיועדים להפרדת מעגל מי מגדל קירור ממעגל צרכנים סגור נקי שמקרר, למשל מדחס, או ציוד קריטי אחר. מחליפי חום קונבנציונליים מתוצרת קרשין-שלו עונים על דרישות של יישומים אלה – אמינות גבוהה, רובסטיות של המבנה, פלטות אסימטריות אשר מסוגלות לטפל במים מזוהמים בצד אחד ומים עם משטרי זרימה משתנים בצד השני. מחליף חום "פשוט" ראשון סופק על ידנו בשנת 1989. בשנת 2019 שותפנו בהתלבטות האם לשפץ או להחליף את מחליף החום שהיה במצב סביר לאחר 30 שנות פעולה. לבסוף הוחלט להחליף את הציוד כאשר נדרש לייצר מחליף חום חדש שיתאים לחלוטין למיקום האוגנים הקיים ללא שינוי צנרת – דבר נוסף שבו למפעלנו יש מענה לדרישות הלקוחות.

התוצאה

שביעות רצון מלאה של הלקוח ונאמנות שלו לתוצרת של "קרשין שלו".

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]