האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

היחזור אנרגיה והתפלה טרמית באמצעות מחליפי חום טיטניום

רקע

רקע כללי שיסביר את הצורך בפתרונות היחזור אנרגיה:

מתקנים להתפלת מי ים בשיטה התרמית פותחו בעולם לפני מספר עשורים. החברה הישראלית "הנדסת התפלה" (IDE Technologies) תרמה תרומה ניכרת לטכנולוגיה זו. התפלת מי ים בשיטה טרמית מתבצעת בתהליך אידוי במתקן רב-דרגתי שאליו מוזנים מי ים בטמפרטורה של 5-25 מ"צ ושבו רמות הטמפרטורה והלחץ משתנים.   בסיום תהליך ההתפלה מתקבלים תוצרים של מים מתוקים ותמלחת, שניהם בטמפרטורה של כ-70 מ"צ. חימום מסה כה גדולה של מים לטמפרטורה גבוהה כל כך בטרם הזנתם למתקן האידוי, היה הופך את התהליך ללא-כלכלי. לכן משתמשים לצורך החימום המוקדם בחומם של התוצרים שהתקבלו, שממילא יש לקררם לפני שמאחסנים ומספקים את המים המותפלים לצריכה ומסלקים את התמלחת חזרה לים. ללא מחליפי חום שיבצעו את חילוף האנרגיה החיוני הזה, אין למתקן התפלה טרמית כל הצדקה כלכלית.
בתמונה: מתקנים להתפלת מי ים בשיטה התרמית. בתמונה: מתקנים להתפלת מי ים בשיטה התרמית.

מטרה

תכנון שני מערכי מחליפי חום פלטות טיטניום. אחד לקירור תמלחת והשני לקירור המים המותפלים. תפקיד המערכים הינו לחמם את מי הים המוזנים למתקן עד לטמפרטורה שנדרשת במפרט הלקוח. כל זאת במתקן שחייב לתפקד ברמת אמינות גבוהה ושפועל במקום נידח שמעלה את עלויות תחזוקתו.

האתגר

ביישום זה עמדו דרישות רבות, מחמירות ומיוחדות:
- עמידה בביצועים של חילוף חום לפי מפרט מחמיר ביותר - עמידה במפלי לחץ מרביים מותרים לצורך התייעלות אנרגטית, תוך ניצולם המלא ללא שמירה על טווחי ביטחון - על כל האמור לעיל להתבצע תוך יכולת לחשב ולהתחשב בהשפעתם האפשרית של ריבוי המעברים על ביצועי מחליפי החום - תכנון מבנים קשיחים ועמידים, שניתנים לתחזוקה קלה, תוך מגבלות מחמירות בממדי הציוד - איכות מעולה של אטמים ואטימה, שמאפשרים עמידה בלחצים לאורך שנים רבות ותוך הארכה מרבית של טווחי הזמן הדרושים להחלפת אטמים אלה - אספקת פלטות טיטניום ברמת איכות כבישה מעולה - העמדת גיבוי הנדסי וטכני ברמה העליונה שיש - מתן שירותי תחזוקה בכל מקום ברחבי העולם כפי שמאפשרת Tranter, חברת הידע הגלובלית שלנו

פתרון הפרויקט

תכננו והצענו ללקוח להשתמש במחליפי חום פלטות אסימטריות מסדרת Ultraflex מתוצרת Tranter. פלטות ייחודיות אלה בטכנולוגית Ultraflex, מאפשרות את ניצולם המרבי של שטחי מעבר החום לטובת הביצועים הטרמיים הקפדניים של תהליך ההתפלה התרמי. עמידה בתחרות מאתגרת וקשה מול כל היצרנים העולמיים המובילים בכל הרמות: יצירתיות תכנונית ויעילות הנדסית, איכות חומרי הגלם והייצור, רמות ביצועים מוכחות, ניסיון מצטבר ואמינות, פרויקטים קודמים והמלצות, מחירים תחרותיים.

התוצאה

אנו גאים לספק מחליפי חום פלטות רבים למתקני התפלה טרמיים ואחרים - עובדה שמדברת בעד עצמה. במתקני התפלה פועלים מכשורי המדידה המדויקים ביותר שיש עם יכולות מדידת טמפרטורות עד לעשירית המעלה. בתנאים כאלה, רק למוצר שעומד באופן מוחלט בדרישות המפרט, יש סיכוי להתקבל ע"י הלקוחות בפרויקטים רבים כל כך ולטווחי שנות פעילות ארוכים כל כך. מחליפי החום שלנו מובילים למזעור עלויות כלכליות עבור הלקוחות - לטווחים של עשרות שנים.  
ה"הייטק" של ציוד מעבר החום
מחליפי חום המשמשים לצורך היחזור אנרגיה הם ה"הייטק" של ציוד מעבר החום. הוכחנו שהיכולות ההנדסיות והאחרות של חב' Tranter, שאנו מייצגים בישראל משנות ה-80', בשילוב הטכנולוגיות והיכולות ההנדסיות של חב' קרשין-שלו, מאפשרות לנו להתחרות בהצלחה מול הגורמים הגדולים והחזקים ביותר. כל זאת לא היה מתאפשר ללא עמידתנו העקבית וחסרת הפשרות בדרישות המחמירות ביותר של הלקוחות, במיוחד בפרויקטים מורכבים ומאתגרים.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]