האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

מחליף חום עם שטח עם מעבר חום מהגדולים בארץ

רקע

תכנון והתקנת מחליף חום מהגדולים בארץ

באוניברסיטת בן גוריון שבנגב יש מערכת מיזוג אויר מרכזית שמבוססת על מאגר קור בצורת מיכל מים ענקי. במשך השנים דווחו על בעיות רבות במערכת ההידראולית של הקמפוס שהלך והתפתח לאורך השנים ושמנעו הפעלה יעילה ומספקת של מיזוג אוויר באולמות, בחדרים ובבניינים ברחבי הקמפוס.
מחליף חום עם שטח מעבר חום מהגדולים בארץ. מחליף חום עם שטח מעבר חום מהגדולים בארץ.

מטרה

לשדרג את מערכת מיזוג האוויר כדי לפתור בעיות הידראוליות קיימות ולשנות את טמפרטורות המים המסופקות ליחידות הקצה של המשתמש הסופי - חדרים בבניני הקמפוס, במינימום ההכרחי בלבד, כדי שלא תתחייב החלפת יחידות הקצה בכל הקיפו. לכן קבע המתכנן שהגדלת טמפרטורת המים ליחידות הקצה צריכה להיות במסגרת של 0.75 מ"צ לכל היותר.

האתגר

האתגר שלנו היה למנוע את החלפת כל יחידות הקצה.

לכן קבע המתכנן שהגדלת טמפרטורת המים ליחידות הקצה צריכה להיות במסגרת של 0.75 מ"צ לכל היותר. דרישה כגון זו הוצבה בפרויקטים למחליפי חום פלטות בקנה מידה כזה בישראל רק פעם אחת בעבר. הראשונה הייתה עבור מחליפי חום שמתחת למגדל מרגנית בקריה בתל אביב. קרשין-שלו סיפקו אותם בשנת 1985 - ועד היום (מעל 30 שנה!). הציודים שלנו מספקים את הטמפרטורה הנדרשת מבלי שבכל ההיסטוריה הארוכה לא התבצע כל תיקון, שיפוץ או החלפת אטמים ולו אף פעם אחת.

פתרון הפרויקט

לפרויקט אוניברסיטת בן גוריון תכננו וסיפקנו מחליף חום, עם שטח מעבר חום הגדול ביותר שאי פעם הותקן בארץ. גובהו של מחליף החום כמעט 4 מ' ומשקלו כ-17 טון. אתגרים נוספים בפרויקט היו: - מגבלת גובה. על מנת לפתור אותה תוכננו מסגרת מיוחדת למחליף החום. - הצבה באתר במרתף. לשם כך שכרנו צוות סבלים מיומן למבצע שינוע מורכב זה.

התוצאה

לאחר הפעלת המערכת נמדדו ביצועי מחליף החום עם דיוק של עשירית מ"צ והמשתמש הסופי אישר שמחליף החום עומד בדרישות. הבאנו בגאווה רבה את מנהלי חברת TRANTER (שאנו מייצגים משנת 1985). מהנדסים בכירים משבדיה ומאיטליה ביקרו במרכז בקרת האנרגיה של האוניברסיטה. הם סיפרו שהמקום הזכיר להם את חדרי הבקרה של NASA כפי שמוצגים בסרטים והם התרשמו מאוד מהיכולות של המהנדסים הישראלים.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]