האקוסיסטם הגלובלי שלנו אודות צור קשר

תוספת קיטוריות בתחנות כוח באמצעות מחליפי חום טיטניום

רקע

פרויקט בתחנת-כוח מחזור משולב (מחז"מ). בתחנה פועלות במשולב שלוש טורבינות: שתי טורבינות גז וטורבינת קיטור. שלוש הטורבינות פועלות במעגל אנרגיה משותף: הגזים שנפלטים מפעולת טורבינות הגז, משמשים לחימום המים לייצור קיטור. הקיטור מפעיל בתורו את הטורבינה. חום רב נוצר כתוצאה מהפעלת טורבינות הגז ושריפת הגז. חום זה מנוצל להפקת קיטור - ללא תוספת של חומר דלק. פרויקט הוספת קיטוריות בתחנת הכוח: תוספת קיטוריות חדשות בתחנה נבנתה ובוצעה בארץ על ידי תאגיד קוריאני גדול. התאגיד הקוריאני בחר ב"קרשין שלו" כיצרן מחליפי החום לפרויקט.
בתמונה: אחת מיחידות מחליפי חום פלטות טיטניום מתוצרת בתמונה: אחת מיחידות מחליפי חום פלטות טיטניום מתוצרת "קרשין-שלו". היחידות סופקו לתחנת הכוח "אשכול" של חח"י.

מטרה

ייצור מחליפי חום פלטות עבור שלוש תחנות כוח. מחליפי החום משמשים לקירור מי הקזה וקירור מעגלי האנרגיה של תחנת הכוח במי ים.

האתגר

השתלבות בפרויקט מורכב של תוספת קיטוריות בתחנת כוח פעילה. "קרשין שלו" נדרשה לעמוד ברמות איכות ובקרות איכות קפדניות ביותר. שני גורמים ביצעו במקביל את בקרת האיכות - התאגיד הקוריאני מצד אחד, ומערך בקרת האיכות של חח"י. מצד שני.

פתרון הפרויקט

מחליפי חום הבנויים מסיבית עם פלטות טיטניום ביישומים עם מי ים (ראו סקירת מחליפי חום פלטות באתר שלנו). מחליפי החום סופקו בהצלחה לתחנת הכוח אשכול. תחנה זו שייכת לחברת החשמל, וממוקמת מצפון לנמל אשדוד. התחנה הינה אחת מ־5 תחנות הכוח הקיטוריות הממוקמות לחוף הים התיכון.

התוצאה

התכנון ומערכת ייצור ובקרת איכות של "קרשין-שלו" אושרו וזכו לציוני האיכות הגבוהים ביותר. המערכות שלנו פועלות במקום מזה שנים כחלק ממערך הקיטוריות בתחנת הכוח. ראוי להוסיף כי מחליפי החום עובדים בצורה חלקה ללא כל "ציוץ" של תקלה או אחזקה.

לקבלת הצעת מחיר תחרותית
לקבלת הצעת מחיר תחרותיתמלאו פרטיכם בטופס:


    [cocobot]